Poliția de Frontieră anunță că la punctul de trecere al frontierei de stat Leușeni-Albița, se înregistrează un trafic sporit. Pe sensul de ieșire din Republica Moldova sunt prezente circa 40 de mijloace de transport.
„Au fost deschise suplimentar benzi dedicate trecerii frontierei la ieșire din țară și cele de pe sensul opus, inclusiv a fost mărit numărul de angajați. La fel, a fost înlăturată problema tehnică și se lucrează la capacitate pentru a nu permite formarea rândurilor”, se arată într-un comunicat al Poliției de Frontieră.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.