Premierul Dorin Recean a propus candidatura Victoriei Belous pentru funcția de ministră a Finanțelor.
„Am propus candidatura doamnei Victoria Belous pentru funcția de ministră a Finanțelor. Sunt încrezător că experiența și dedicarea dumneaei vor contribui la eforturile ministerului Finanțelor de a asigura stabilitate financiară și creștere economică”, a declarat Recean.
Victoria Belous a activat în calitate de șefă-adjunct a Serviciului Fiscal de Stat și a demonstrat profesionalism și integritate în gestionarea politicilor fiscale.
Ministerul Finanțelor a rămas fără conducător, după ce Petru Rotaru, a demisionat.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

