„Moldova Europeană” va fi subiectul discutat la prima lecție din acest an școlar. Despre asta a anunțat Ministrul Educației și Cercetării, Dan Perciun.
Precizăm că, anul trecut prima lecție a fost dedicată „Anului Recunoștinței”. Elevii au discutat despre eroii căzuți în acțiunile de luptă pentru apărarea integrității și independenței Republicii Moldova.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.