Un consilier local din satul Groșera, din comuna Aninioasa, județul Gorja a decis să are terenul de fotbal din sat, în ciuda opoziției celor prezenți la fața locului. Și chiar dacă pe teren se aflau mai mulți copii, care se jucau fotbal scrie gsp.ro
„Proprietarii au lăsat terenul pentru a face copiii sport. Acolo au apărut niște discuții. Proprietarii și-au vrut terenul înapoi și a ieșit un scandal care nu își avea rostul. Înțeleg că s-au aprins lumânări acolo, s-au blestemat și și-au spus cuvinte grele. Lucrurile trebuiau negociate. Nu se rezolvă cu parul. Consilierul local nu este proprietar. Primăria nu are niciun amestec acolo”, a precizat Ilie Petroi, primarul comunei.
„E zi neagră pentru Aninoasa. Terenul de sport din satul Groșerea a fost arat de consilierul Coară, care nu s-a gândit că este Săptămâna Mare și Joia Mare! Știm că este răzbunare politică. Păcat nu te gândești, domnule consilier, la copiii noștri, la nepoții noștri și la sănătatea lor. Sportul înseamnă viață sănătoasă! Vă pot spune că vom lupta cu toate forțele pentru cetățeni”, a susținut un cetățean prezent la teren în momentul care consilierul local îl ara.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.