Raionul Soroca a rămas cu același președinte raional. Veaceslav Rusnac a fost reales în calitate de președinte al raionului în cadrul ședinței Consiliului Raional de astăzi. Candidatura acestuia a fost susținută de 19 din cei 33 de consilieri.
Pentru candidatura lui Veaceslav Rusnac au votat consilierii de la socialiști, comuniști și cei de la Platforma Demnitate și Adevăr. Acesta a ocupat această funcție și anterior.
Veaceslav Rusnac a fost și șef al Inspectoratului de Poliție Soroca.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.