Inspectoratul General de Poliției (IGP) și Clinica Juridică din Bălți își vor consolida cooperarea în domeniul securității și siguranței comunitare din nordul țării, în localitățile din Bălți, Telenești, Sîngerei, Fălești, Florești, Rîșcani, Glodeni, Dondușeni, Drochia, Edineț, Soroca, Briceni și Ocnița.
Un acord privind cooperarea interinstituțională a fost semnat de către șeful IGP, Viorel Cernăuțeanu și directoarea Asociației Obștești Clinica Juridică Bălți, Olesea Tabarcea.
Cei doi oficiali au discutat despre susținerea reciprocă pe segmentul consolidării unui parteneriat stabil, în scopul promovării drepturilor omului în activitatea poliției.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.