29°C
Cer senin
Top știri

CNAS a finanțat prima tranșă a indemnizațiilor pentru incapacitate temporară de muncă

Casa Naţională de Asigurări Sociale informează că a fost finanţată prima tranşă a indemnizaţiilor pentru incapacitate temporară de muncă în valoare de 34.2 milioane lei. Astfel, circa 14600 de persoane vor beneficia de această indemnizație.

 

Totodată, conform graficului stabilit, pot intra în posesia banilor și beneficiarii de alte prestații sociale, cum ar fi: pensii, alocaţii, indemnizații viagere sportivilor, suportul financiar, ajutorul de deces. Deținătorii de card bancar își pot ridica banii de la bănci, iar ceilalți beneficiari din orice oficiu poştal, indiferent de locul de domiciliu.

 

Reamintim beneficiarilor de indemnizaţii pentru incapacitate temporară de muncă, că statutul certificatului medical poate fi verificat online, accesând serviciul electronic „Statutul certificatului medical” de pe pagina-web oficială a instituţiei www.cnas.gov.md, prin introducerea în câmpul respectiv a seriei și numărului certificatului medical.

"
"
"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
29 °C
Cer senin Simte ca 30°C
Umiditate 50%
Vânt 16 km/h E
Presiune 1013 hPa
Prognoză 5 zile
Vin
29°C
0%
Sâm
26°C
38%
Dum
29°C
0%
Lun
30°C
0%
Mar
35°C
0%