Conducător auto drogat, oprit pe o stradă din Bălți

Citește și:

Un conducător auto drogat a fost oprit de oamenii legii pe o stradă din Bălți.

Cazul a fost înregistrat în noaptea de 21 spre 22 septembrie. Polițiștii de patrulare au somat un conducător auto să oprească automobilul pentru că avea defecțiuni în sistemul de iluminare, însă acesta a ignorat cerințele oamenilor legii.

Mijlocul de transport a fost blocat pe strada Constantin Stamati, în mașină aflându-se trei bărbați de 28, 45 și 51 de ani. Inspectorii au observat în habitaclu diferite obiecte artizanale pentru întrebuințarea substanțelor narcotice.

- Advertisement -

Oamenii legii au stabilit că bărbatul de 45 de ani, care era și conducătorul automobilului, era drogat. Cazul este documentat în continuare de către polițiștii din cadrul IP Bălți.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Ministerul Culturii a publicat lista artiștilor din CSI ale căror concerte nu sunt recomandate în Republica Moldova

Ministerul Culturii a publicat lista artiștilor din țările Comunității Statelor Independente (CSI) ale căror concerte și participări la evenimente...

/VIDEO/ Șoferul care a accidentat doi polițiști la Grigorăuca, cercetat la domiciliu. Riscă până la 10 ani de închisoare

Profesorul de muzică de 51 de ani din satul Pelinia, raionul Drochia, suspectat că a provocat accidentul rutier soldat...
  sursa: cursbnm.md