Contabila-șefă de la DSE Cahul este bănuită de cauzarea unui prejudiciu de peste 300 de mii de lei instituției. Ofițerii CNA au efectuat percheziții astăzi dimineață percheziții la direcție.
Acționând din interes material și personal, învinuita ar fi calculat și încasat pentru sine și pentru subalterna ei salarii majorate ilegal. Mai exact, contabila-șefă și-ar fi atribuit plăți salariale majorate în valoare de 300.000 de lei, iar altei contabile – 30 de mii de lei.
La domiciliul și în automobilul contabilei-șefe, au fost ridicate mai multe documente contabile, calculatoare și telefoane.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

