O fetiță de patru ani a ajuns cu contuzie cerebrală și cu leziune cranio-cerebrală închisă la spital, după ce a căzut de pe un parpet cu o înălțime de 1,5 metri.
Totul s-a întâmplat într-o localitate din Stânga Nistrului.
Potrivit informațiilor preliminare, copila însoțită de bunica ei, se plimba cu un prieten și mama lui pe stradă. La un moment dat, copiii au alergat până în pragul administrației satului. Acolo, fata s-a urcat pe parapet, a pierdut echilibrul și a căzut de la o înălțime de 1,5 metri. Fetița s-a lovit cu capul de trotuarul de beton.
Victima a fost transportată de urgență la spital. Fata a fost internată în secția de terapie intensivă la Centrul Mamei și al Copilului. În prezent starea copilei este satisfăcătoare și a fost transferatăîn secția de chirurgie.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

