Crimă dublă în sectorul Botanica: două femei, găsite fără viață într-un apartament

Citește și:

O crimă dublă a avut loc în sectorul Botanica al capitalei, unde două femei au fost găsite fără viață într-un apartament.

Potrivit informațiilor preliminare, poliția a fost sesizată cu puțin timp în urmă despre depistarea a două persoane inconștiente, care prezentau semne vizibile de moarte violentă.

Ajunși la fața locului, oamenii legii au descoperit corpurile neînsuflețite ale victimelor, care aveau multiple plăgi provocate cu un obiect ascuțit.

- Advertisement -

Conform primelor investigații, principalul suspect este un bărbat în vârstă de 37 de ani, locatar al aceluiași bloc. Acesta s-ar fi deplasat la ușa apartamentului în care locuiau victimele, iar în momentul în care i s-a deschis, le-ar fi atacat.

De asemenea, în urma verificărilor, s-a stabilit că bărbatul fusese recent externat dintr-o instituție medicală cu profil psihiatric.

Pe acest caz a fost inițiată o cauză penală, iar suspectul a fost reținut pentru 72 de ore.

Oamenii legii continuă acțiunile procesual-penale pentru a stabili toate circumstanțele tragediei și pentru a dispune măsurile legale care se impun.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...
  sursa: cursbnm.md