Un bărbat de 58 de ani a fost omorât în bătaie de către un consătean, chiar în prima zi din noul an. Totul s-a întâmplat în satul Pînzăreni din raionul Fălești.
Victima, împreună cu un cu un consătean de 37 de ani consumau băuturi alcoolice. La un moment dat, între ei s-a iscat un conflict, care a degenerat în bătaie.
Suspectul a fost reținut pentru 72 de ore, iar pe caz a fost inițiată o cauză penală pentru „omor intenționat”. Alte circumstanțe se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

