Poliția Republicii Moldova a intervenit ieri în sectorul Rîșcani al capitalei în urma unui apel. Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat o crimă. Fiul și-ar fi ucis mama de 48 de ani aplicând o lovitură cu cuțitul în cutia toracică a acesteia, regiunea inimii.
Fiul victimei în vârstă de 23 de ani, s-a aruncat peste geam de la etajul patru. Acesta a fost transportat la spital cu multiple leziuni.
Poliția a pornit un proces penal pentru omor în acest sens și desfășoară toate activitățile necesare pentru stabilirea circumstanțelor cazului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

