Deputata Irina Lozovan, este candidata la funcția de primăriță a orașului Ocnița din partea Partidului Renaștere. Anunțul a fost făcut de membrii partidului.
„Țin foarte mult la orășelul nostru și la locuitorii lui. Astăzi nu există locuri de muncă în Ocnița, în raionul Ocnița, în toată țara. Adineauri, orașul nostru era o localitate frumoasă, cu multe uzine și fabrici pe baza unui nod feroviar. Sarcinile noastre principale astăzi sunt crearea locurilor de muncă, atragerea investitorilor și dezvoltarea proiectelor de infrastructură”, a declarat Irina Lozovan.
Pe Lozovan a venit să o susțină și colegul de partid, deputatul Alexandr Nesterovschi.
„Renașterea Moldovei va începe de la Ocnița. Sarcina noastră este să transformăm acest orășel într-o perlă în câțiva ani”, a spus acesta.
Menționăm că săptămâna trecută, un consilier raional de la Ocnița, a fost prins, oferindu-i bani unui primar, ca să treacă la Partidul „Renaștere”.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.