/DOC/ Unii consumatori noncasnici din Bălți vor rămâne fără gaz 11 zile. Care este motivul

Citește și:

În perioada 19 iunie – 30 iunie, unii consumatori noncasnici din municipiul Bălți ar putea rămâne fără acces la gazele naturale.

Totul din motiv că SRL „Bălți-gaz” vor efectua lucrări de reparație cu schimbarea segmentelor avariate și înlocuirea robinetului pe gazoductul magistral Ananiev-Cernăuți-Bogorodceni.

Aceste lucrări prevăd transferul consumatorilor alimentați de la SP Bălți, la SP Fălești și deconectarea integrală a SP Bălți în intervalul de la 19 iunie până la 30 iunie 2023.

- Advertisement -

În legătură cu aceasta, în scopul asigurării distribuției continue a gazelor naturale către consumatorii casnici, va fi necesară deconectarea unui șir de consumatori noncasnici.

La rîndul său, SRL „Bălți-gaz” va efectua conectarea consumatorilor finali în termeni cât mai restrânși, după finalizare lucrărilor efectuate de către SRL „Moldovatransgaz”, conlucrând pe parcurs pentru minimizarea duratei de deconectare”, este menționat într-un comunicat emis de SRL „Bălți-gaz”.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...
  sursa: cursbnm.md