Doi tineri de 18 ani au ajuns la spital, după ce motocicleta lor a fost tamponată de o mașină, la Bălți

Citește și:

Doi tineri de 18 ani au ajuns la spital după ce motocicleta pe care erau a fost tamponată de un automobil.

Polițiștii au stabilit că la 23 mai, în jurul orei 20:20, o femeie de 32 de ani, aflată la volanul unui autoturism marca Renault Clio a efectuat o manevră de întoarcere fără să se asigure corespunzător, fiind implicată într-o coliziune cu o motocicletă de model Viper, condusă de un tânăr de 18 ani, însoțit de o altă tânără de aceeași vârstă.

În urma impactului, conducătorul motocicletei și pasagera au fost transportați la Spitalul Clinic Municipal Bălți pentru îngrijiri medicale.

- Advertisement -

Polițistii investigează cazul pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Suspectă într-un dosar de trafic de persoane, extrădată din Grecia în Republica Moldova

O femeie originară din raionul Hâncești, cercetată pentru trafic de persoane, a fost extrădată din Grecia și adusă la...

/METEO/ Temperaturi de până la +35°C și posibile ploi cu descărcări electrice

Vremea se menține caniculară marți, 23 iunie, pe întreg teritoriul Republicii Moldova. Meteorologii anunță cer variabil și temperaturi ridicate,...
  sursa: cursbnm.md