20.8 C
Бэлць
duminică, mai 5, 2024

Echipa Sheriff Tiraspol a fost învinsă de Manchester United

După ce s-a străduit să creeze ocazii clare în cea mai mare parte a primei reprize, United a reușit în minutul 44 o lovitură de colț.

Rashford dublează avantajul echipei lui Erik ten Hag în minutul 65, cu o nouă finalizare cu capul. Ronaldo a încheiat seara cu bilanțul în minutul 81, înscriind la revenirea în echipă, după ieșirea împotriva lui Tottenham săptămâna trecută și omisia în consecință din echipa care s-a confruntat cu Chelsea în weekend.

Odată cu victorie, United câștigă un loc în primele două grupe E, asigurându-i că vor ajunge cel puțin în faza eliminatorie. Ei călătoresc în Spania săptămâna viitoare, unde este nevoie de o victorie în fața Real Sociedad cu mai multe goluri pentru a-i depăși pe primul loc.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.