Un fost deținut de 30 de ani, a fost condamnat din nou la un an de închisoare, după ce în timpul detenției a telefonat la Serviciul Unic 112 și a anunțat că biroul șefului penitenciarului este minat.
Pe 19 octombrie 2021, în jurul orei 00.20, inculpatul, fiind condamnat și deținându-se la momentul respectiv în Penitenciarul nr. 2 din raionul Briceni, de pe telefonul mobil a sunat la 112, spunând că biroul directorului este minat, lucru care nu s-a adeverit. Inculpatul a pledat nevinovat.
Sentința nu este definitivă și poate fi contestată cu apel în termen de 15 zile la Curtea de Apel Bălți.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

