14.7 C
Бэлць
miercuri, mai 15, 2024

Fotbalistul Сristian Dros a marcat un gol spectaculos

Internaționalul moldovean Cristian Dros a marcat un gol de generic în prima divizie belarusă de fotbal. Mijlicașul formației Slavia Mozîr a înscris în poarta echipei Dinamo Brest cu un șut splendid de la marginea careului, transmite moldova1.md.

Cristian Dros a deschis scorul astfel în partida cu Dinamo Brest. Acesta este primul gol marcat de internaționalul moldovean în actualul sezon fotbalistic din Belarus.

Echipa sa nu a reușit, însă, să-și mențină avantajul. Dinamo a egalat încă până la pauză, iar scorul de 1:1 a rămas neschimbat și până la finalul partidei.

Fotbalistul moldovean a fost integralist, iar în prelungiri a luat și un cartonaș galben. Cristian Dros a jucat în toate cele cinci etape jucate până acum în campionatul belarus.

Un alt fotbalist al echipei naționale a Republicii Moldova, Victor Stână, a înscris și el pentru echipa de club. Mijloșcaul a marcat pentru AEL Larissa în partida cu Niki Volos dintr-a doua divizie valorică a fotbalului elen. Stână a marcat primul gol al meciului, deschiyând scorul, însă echipa sa a pierdut în cele din urmă cu 2:3.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/VIDEO/ Maraton sportiv, organizat la Bălți. Cei mai puternici s-au ales cu medalii

Aproximativ 400 de tineri pasionați de sport au participat la maratonul organizat în municipiul Bălți.  „Să fim sănătoși și să...