/FOTO/ Accident violent la Florești. Un tânăr de 33 de ani a decedat, după ce s-a izbit cuBMW-ul într-un copac

Citește și:
Un bărbat de 33 de ani a decedat după ce mașina pe care o conducea s-a izbit într-un copac. Totul s-a întâmplat noaptea trecută în jurul orei 04.00, la intrare în localitatea Frumușica din direcția satului Izvoare, raionul Florești.
„Ajunși la fața locului, preliminar polițiștii au stabilit că, un bărbat de 33 de ani locuitor al raionului Florești, conducând automobilul de marca BMW pe traseul principal, la ieșire din localitatea Frumușica, raionul Florești, din motive necunoscute, în curbă a pierdut controlul volanului tamponându-se într-un copac” , au declarat responsabilii.
În urma impactului, conducătorul automobilului a decedat pe loc. Pasagera, de pe bancheta din față, o tânără de 20 de ani, a fost transportată la Spitalul Raional Florești cu diverse traumatisme.
Pe cazul dat a fost inițiat un proces penal în cadrul căruia vor fi stabilite toate circumstanțele.
Totodată urmează a fi efectuată expertiza medico-legală, care va stabili dacă conducătorul auto s-ar fi aflat în stare de ebrietate.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tânăr fără permis și în stare de ebrietate, implicat într-un accident cu o mașină de poliție la Sîngerei. Autospeciala, vandalizată ulterior

Un tânăr de 18 ani din localitatea Mărinești, raionul Sîngerei, este cercetat de polițiști după ce a fost implicat...

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...
  sursa: cursbnm.md