Anastasia Nichita a reușit pentru a treia oară să obțină titlul de campioană europeană la lupte feminine. La Zagreb, Croația, polițista de frontieră a scris istorie.
Astăzi, la revenirea în țară, colegii de la Poliția de frontieră și apropiații au întâmpinat campioana cu muzică de fanfară, cu multe flori și doar mesaje de bucurie pentru performanța atinsă la competiție. Noi, echipa Poliției de Frontieră am avut încredere în Anastasia și am știut că este o învingătoare. În semn de recunoștință și înaltă apreciere, profesionalism și contribuție continuă la promovarea instituțională, șeful Poliției de Frontieră Rosian Vasiloi a conferit Crucea „Pentru merit”/clasa I inspectorului Anastasia Nichita.




