Drumuri impracticabile, morminte peste morminte și mult gunoi. Potrivit unui locuitor al municipiului Edineț așa arată cimitirul vechi din oraș.
Potrivit bărbatului, mormintele sunt construite unele peste altele, iar în unele cazuri chiar și peste căile de acces.
„Un dezastru nemaipomenit se petrece la Cimitirul Vechi. Apar noi morminte, sclepuri, deasupra la morminte existente, apar morminte sclepuri chiar în drumul ce este preconizat pentru acces în cimitir, cetățenii nu au acces, nici tehnica specială, cetățenii se întreabă cum e posibil să apară noi morminte în acest cimitir cînd el demult e arhiplin, din această cauză și a fost creat noul cimitir”, scrie Mihai Zaim pe pagina de Facebook.








Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

