Clădirea grădiniței din satul Ilenuța, raionul Fălești, a fost renovată, în cadrul Programului Satul European. De condiții mai bune vor beneficia 80 de copii, dar și angajații instituției.
Proiectul de renovare a inclus izolarea termică a pereților, hidroizolarea și termoizolarea fundamentului, precum și refacerea completă a fațadelor. Totodată, au fost reabilitate scările de acces și pragul și construit trotuarul din jurul clădirii.
Valoarea investiției se cifrează la peste 1 milion de lei.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.



