Un bărbat de 44 de ani, locuitor al satului Catranîc din raionul Fălești, a murit, după ce s-a izbit puternic cu mașina într-un copac de pe marginea drumului.
Accidentul s-a produs sâmbătă, 11 decembrie, în jurul orei 16.15, în apropiere de satul Pîrlița din raionul Fălești. Bărbatul, conducând un automobil de marca Mercedes, a pierdut controlul volanului și s-a lovit puternic într-un copac.
În urma impactului, conducătorul auto s-a stins din viață, până la sosirea ambulanței. Alte circumstanțe se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.





