/FOTO/ Grav accident în raionul Ocnița. Două persoane au murit, iar alta a fost transportată la spital

Citește și:

Grav accident în raionul Ocnița. Două persoane din satul Clocușna au murit, iar alta a ajuns la spital, după ce mașina în care se aflau, a derapat de pe traseu și s-a tamponat violent într-un copac de pe marginea drumului.

Accidentul rutier s-a produs în dimineața zilei de joi, 15 aprilie, în jurul orei 9.00, la intrarea în satul Ocnița din raionul Ocnița. Un bărbat în vârstă de 37 ani, conducând un automobil de marca Volkswagen, având ca pasageră soția de 33 ani și încă o femeie de 58 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de drum umed și a pierdut controlul asupra volanului. Drept consecință, unitatea de transport a derapat de pe traseu și s-a tamponat într-un copac de pe marginea drumului.

În urma accidentului rutier, soții au decedat pe loc, iar a treia persoană a fost transportată la Spitalul Raional Ocnița cu diferite traumatisme.

- Advertisement -

Oamenii legii stabilesc în continuare toate circumstanțele producerii accidentului.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....

/VIDEO/ „Nu lăsați mâinile în jos”. Povestea unui bărbat care a învins tuberculoza și îndeamnă oamenii să urmeze tratamentul până la capăt

Un bărbat din raionul Șoldănești diagnosticat cu tuberculoză povestește cum a reușit să învingă boala. El a aflat despre...
  sursa: cursbnm.md