S-au trezit cu ogrăzile inundate chiar în ziua Crăciunului. Locuitorii din satul Chechiș din județul Maramureș, România, au stat cu frică în zi de sărbătoare, să nu le intre apa în casă.
Pârâul Chechișel, care străbate localitatea a ieșit din albie și a inundat un sfert dintre gospodării, după ce zăpada care a căzut, s-a topit în câteva ore.
De luni ora 12.00 până miercuri la ora 12.00 în România este Cod Galben pe râurile din județele Maramureş, Satu Mare, Bistriţa Năsăud, Bihor, Cluj, Sălaj, Arad, Harghita, Mureş, Alba, Suceava şi Neamţ.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.


Foto: antena3.ro

