/FOTO/ Nuntă pe timp de pandemie. Peste 70 de persoane au participat la o ceremonie în orașul Râșcani

Citește și:

În plină criză pandemică, peste 70 de persoane au participat la o nuntă în orașul Râșcani. Imaginile de la ceremonie au fost postate pe mai multe rețele de socializare.

Cazul a fost înregistrat la data de 22 iulie, iar petrecerea s-a dat în curtea casei unuia dintre miri. Din imagini se vede că oaspeţii nu poartă măşti de protecție, dansează, iar de distanţă socială nici nu poate fi vorba.

Ofițerul de presă al Inspectoratului de Poliție Râșcani, Ina Moscaliuc, a comunicat pentru TVN.md, că poliţia a fost alertată de vecini. Astfel, patru persoane deja au fost amendate cu 22.500 de lei.

- Advertisement -

Amintim că starea de urgență în sănătate publică a fost prelungită până în 31 august. În această perioadă nu e permisă organizarea nunţilor, cumetriilor sau a aniversărilor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md