Pe traseile din țară se circulă în condiții de iarnă, iar drumarii au intervenit pe tot parcursul nopții pentru a asigura circulația traficului rutier.
Echipele de intervenție au desfășurat lucrări de patrulare, deszăpezire și combatere a lunecușului în municipiul Bălți și raioanele Fălești, Sîngerei, Briceni, Dondușeni, Ocnița, Drochia, Glodeni, Edineț, Rîșcani, Soroca, Șoldănești, Călărași, Strășeni, Ungheni dar și altele.
Drumarii au împrăștiat material antiderapant manual – 7,6 tone, iar sare tehnică – 224,2 de tone.








Administrația de Stat a Drumurilor atenționează conducătorii auto să-și echipeze vehiculele cu anvelope de iarnă, să evite deplasările fără echiparea corespunzătoare a vehiculului, să conducă cu prudență și să adapteze viteza la condițiile meteorologice și de drum.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

