Încă un camion plin cu paturi multifuncționale, fotolii medicale și consumabile a ajuns la Spitalul Clinic Bălți. Donația a fost oferită de SMHO din Olanda, în parteneriat cu CICD „PHOENIX”.
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2023/08/365463186_792486502662174_1305613137055401260_n-1024x683.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2023/08/365468757_792486449328846_6433764276581075471_n-1024x683.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2023/08/365475597_792486405995517_3158885764220685216_n-1024x683.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2023/08/365463137_792486382662186_4084642976130136064_n-1024x683.jpg)
![](https://tvn.md/wp-content/uploads/2023/08/365471281_792486345995523_6654559054639807750_n-1024x768.jpg)
„Mulțumim partenerilor pentru încă un suport oferit spitalului nostru. Toate bunurile donate vor contribui la confortul pacienților și la calitatea actului medical”, a menționat directorul Spitalului Clinic Bălți, Gheorghe Brânza.
Te-ar putea interesa și
Menționăm că, anterior, SMHO din Olanda și CICD „PHOENIX” au mai donat câteva loturi ce includeau dispozitive medicale și mobilier.
Vezi și
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.