Joi noapte a nins din nou pe Transfăgărășa, depunându-se un strat de zăpadă de aproximativ 10 centimetri, în zona alpină din Munții Făgăraș, anunță Drirecția de Drumuri și Poduri (DRDP) Brașov, potrivit g4media.ro.
”Momentan am suspendat lucrările de deszăpezire a drumului până când condițiile meteorologice se stabilizează.
Cu toate greutățile rămânem însă determinați să deschidem Transfăgărășanul până la sfârșitul acestei luni”, anunță drumarii.


Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

