Un bărbat de 42 de ani din raionul Briceni a intrat cu mașina într-o casă, după ce a urcat beat la volanul automobilului.
În urma cercetărilor preliminare desfășurate la fața locului, polițiștii au constatat că un bărbat în vârstă de 42 de ani din raionul Briceni, conducând un autovehicul de marcă Opel Astra fără a deține permis de conducere, nu a respectat regulile de circulație, ceea ce l-a condus la o coliziune cu un obstacol (gard și casa ).
Conducătorul auto a fost supus testării cu aparatul Dräger pentru alcoolemie, rezultând o concentrație de 1,24 mg/l alcool în aerul expirat.
În urma accidentului rutier, nu au fost înregistrate victime.
Politiștii urmează să stabilească toate circumstanțele.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.


