fbpx
31.7 C
Бэлць
marți, iulie 2, 2024

/FOTO/ Un sportiv din Moldova a obținut aurul pentru al doilea an consecutiv la un turneu din Franța

Luptătorul de stil liber Traian Căpățînă, a obținut aurul în Franța, pentru al doilea an consecutiv, la un turneu de lupte pe plajă.

Acesta a devenit pentru al doilea an consecutiv campion la Turneul din categoria World Series, care a fost găzduit de litoralul Saint Laurent Du Var. În finala categoriei de greutate de până la 90 kg, sportivul a trecut de un adversar din Azerbaidjan.

La fel pe primul loc a podiumului de premiere a urcat și Vasile Diaconu în categoria de greutate de 80 kg.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.