Galben își cere scuze de la Năstase. Ce soluție i-a propus moderatorul politicianului

Citește și:

Jurnalistul Dorin Galben și-a cerut scuze și a explicat ce s-a întâmplat, după ce fostul președinte al Platformei DA, Andrei Năstase a făcut un live în care a declarat că ar fi interzis la acest post TV. Galben și-a cerut scuze publice.

„Eu am greșit și îmi cer scuze!

Explic situația. Pe data de 9 decembrie am avut o discuție cu domnul Andrei Năstase și am stabilit că pe data de 28 decembrie (adică azi) va fi invitatul meu la emisiunea Freedom, de la TV8.MD. Între timp, colegii l-au invitat pe domnul Năstase la emisiunea Cutia Neagră, pe data de 13 decembrie și situația s-a schimbat. Pentru ca să nu repetăm aceiași invitați, la o perioadă scurtă de timp, am decis să transfer emisiunea cu domnul Năstase pentru începutul anului 2022”, a scris Galben pe pagina sa de Facebook.
Potrivit moderatorului, acesta a uitat să anunțe invitatul despre acest lucru.
„În mintea mea am considerat că dacă nu reconfirm cu o zi înainte participarea la emisiunea de pe 28 decembrie, asta ar însemna că n-o mai facem. Evident că n-am gândit și n-am procedat corect. Azi, când deja aveam planificați alți invitați, a venit și domnul Năstase, prin urmare, ne-am pomenit într-o situație foarte incomodă. Evident că domnul Năstase s-a supărat. Eu în locul lui aș fi făcut la fel. Vina îmi aparține în totalitate și, chiar dacă am încercat să-i explic situația și mi-am cerut scuze, el a plecat enervat. L-am înțeles perfect. Avea toate motivele”, a adăugat acesta.
Pentru a pune punctul pe i, jurnalistul l-a invitat pe Năstase la prima ediție a emisiunii „Freedom” din 2022.
„Cât timp am fost în emisie directă, domnul Năstase a făcut un live pe Facebook în care a vorbit despre această situație și a menționat că ar fi interzis la TV8. Repet. Ceea ce s-a întâmplat este doar din cauza iresponsabilității mele și nu există alte motive. În cadrul emisiunii pe care o moderez nimeni nu-mi dictează pe cine să invit sau să nu invit.
P.S. Spun cu toată responsabilitatea că domnul Năstase este mereu binevenit la TV8, dar și în cadrul altor proiecte de-ale mele, pe care le fac în afara televiziunii. Pentru ca asta să nu fie doar o simplă declarație, domnule Andrei Nastase, vă invit cu drag la prima ediție a emisiunii “Freedom” din 2022, care va avea loc pe 11 ianuarie, de la ora 20:00 la 22:00. Mulțumesc mult pentru înțelegere și chiar îmi pare rău pentru tot ce s-a întâmplat!”, a conchis Galben.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md