Un bărbat de 55 de ani din raionul Sîngerei, și-a pierdut viața în această dimineață, după ce s-a tamponat cu autoturismul într-un copac de pe marginea drumului.
Accidentul s-a produs în jurul orei 6.40, în localitatea Dumbrăvița din raionul Sîngerei. Bărbatul conducea un Volkswagen T4, la un moment dat acesta a pierdut controlul volanului într-o curbă, ieșind de pe acostament și tamponându-se într-un copac de pe marginea drumului.
Impactul a fost atât de puternic încât șoferul a decedat pe loc. Alte circumstanțe ale accidentului se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.