La Bălți s-a desfășurat campionatul național de juniori U18. În competiție au concurat 97 de boxeri. S-au impus reprezentanții din Grimăncăuți, Chișinău, Bălți, Comrat, Tiraspol și Orhei.
Campioni au devenit: Alexei Sarioglo (51 kg), Volodimir Melenciuc (54 kg), Igor Bondar (67 kg) și Ion Angheluș (71 kg) din Grimăncăuți.
Ion Plîngă (48 kg), Stanislav Brăilean (75 kg) și Mihai Radu (92 kg) din Chișinău.
Nichita Șimanschi (57 kg) și Artem Tolstoi (60 kg) din Bălți.
Ruslan Casap (63,5 kg) și Grigore Chiriacov (+92) din Comrat.
Hector Caravan (80 kg) din Tiraspol și Denis Pîslari (86 kg) din Orhei.
Cei mai buni vor concura la Europenele din luna aprilie de la Erevan.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram

