Numărul adresărilor la Unitatea de Primiri Urgențe din Bălți a înregistrat o scădere în ultimele 24 de ore, după două zile în care solicitările au crescut semnificativ, pe fondul condițiilor meteorologice nefavorabile.
Potrivit datelor oficiale, au fost înregistrate 178 de adresări, dintre care 15 adulți și cinci copii au fost consultați și investigați de către medicii traumatologi.
În urma evaluărilor medicale, trei adulți și un copil au necesitat internare, fiind diagnosticați cu diferite traumatisme. Medicii recomandă în continuare prudență, în special în condiții de vreme instabilă sau carosabil alunecos.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

