Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a felicitat femeile cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii.
„În fiecare an, dar și în această zi, îi mulțumesc mamei pentru faptul că a existat și există întotdeauna respect în familia noastră. Îi mulțumesc soției mele pentru faptul că ne iubim împreună și avem copii atât de frumoși. Mulțumesc femeilor care lucrează cu mine. Este foarte important să fim egali ca colegi.
Cred că este important să mulțumesc astăzi. Să le mulțumesc tuturor femeilor care lucrează, predau, studiază, salvează, tratează, luptă – luptă pentru Ucraina. Să ne amintim, să gândim și să mulțumim tuturor femeilor care și-au dat viața pentru țara noastră” se arată în mesajul liderului ucrainean.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

