Motociclete neînmatriculate și șoferi fără permis, descoperiți la Fălești

Citește și:

Poliția din Fălești a documentat mai multe cazuri de conducere ilegală a motocicletelor, în cadrul operațiunii speciale „Motociclistul”, desfășurată pentru prevenirea încălcărilor rutiere.

Primul caz a fost înregistrat pe 12 aprilie, în orașul Fălești. În jurul orei 18:35, oamenii legii au stopat o motocicletă de model „Viper”, neînmatriculată, condusă de un bărbat care nu deținea permis de conducere. Acesta a fost înlăturat de la volan, iar motocicleta a fost ridicată și transportată la parcarea specială.

Un alt caz a fost documentat pe 17 aprilie, în satul Horești, raionul Fălești. Polițiștii au depistat o motocicletă de model „Forte”, fără plăcuțe de înmatriculare, condusă, de asemenea, de un bărbat fără permis. Și în acest caz, vehiculul a fost ridicat, iar persoana a fost sancționată conform legii.

- Advertisement -

Poliția anunță că va continua acțiunile de prevenire și combatere a încălcărilor în traficul rutier și îndeamnă cetățenii să respecte legislația, pentru a evita incidentele și a asigura siguranța tuturor participanților la trafic.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tânăr fără permis și în stare de ebrietate, implicat într-un accident cu o mașină de poliție la Sîngerei. Autospeciala, vandalizată ulterior

Un tânăr de 18 ani din localitatea Mărinești, raionul Sîngerei, este cercetat de polițiști după ce a fost implicat...

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...
  sursa: cursbnm.md