Biroul pentru Reintegrare confirmă moartea fostului vicepremier Nicolae Andronati. Serviciul de presă al Instituției a precizat că despre infracțiune a fost informat Inspectoratul de Poliție Bender, potrivit realitatea.md.
„Pe acest caz a fost sesizat Inspectoratul de poliție Bender, care întreprinde măsurile legale necesare”, se arată în declarația transmisă redacție Realitatea.
Ex-oficialul a fost omorât pe 24 februarie, conform PulsMedia. Corpul neînsuflețit al bărbatului a fost găsit în gospodăria sa din localitatea Caragaș.
Forțele de ordine ar avea trei suspecți, doi dintre care ar fi fost reținuți. Al treilea bănuit ar avea 31 de ani și ar fi anunțat în căutare, conform sursei citate.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

