O echipă de medici de pe ambulanță, amenințați cu un pistol de un bărbat în timp ce îi acordau ajutor

Citește și:

Caz șocant în capitală. Un bărbat a amenințat cu un piztol echipa de medici care îi acordau ajutor.

Totul s-a întâmplat acum trei zile, în sectorul Botanica din Chișinău.

Echipa SAMU Botanica a primit o solicitare pentru acordarea asistenței medicale urgente unui bărbat din mun. Chișinău cu vârsta aproximativă de 50 ani pe motivul ,,dureri de inimă”.

- Advertisement -

Potrivit informațiilor preliminare, bărbatul se afla într-un apartament la o petrecere cu amicii. În timpul sărbătorii, bărbatului i s-a făcut rău, acuza dureri toracice și a solicitat intervenția ambulanței.

Echipa SAMU Botanica a sosit în 10 minute, depistând solicitantul în stradă, la scara blocului. Ulterior pacientul a fost urcat în ambulanță pentru acordarea ajutorului medical calificat. În timpul examinăriui, individul a manifestat un comportament agresiv și a scos o armă amenințând cu moartea membrii echipei.

Din fericire nimeni nu a avut de suferit. Pe acest caz a fost solicitată intervenția poliției, iar oamenii legii urmează să stabilească toate circumstanțele incidentului.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...

/METEO/ Cod galben de caniculă în centrul și sudul țării. Câte grade vor fi astăzi

Serviciul Hidrometeorologic de Stat anunță pentru ziua de 22 iunie vreme stabilă și temperaturi ridicate pe întreg teritoriul Republicii...
  sursa: cursbnm.md