La Vadul lui Vodă s-a desfășurat finala celei de a doua ediții a Campionatului Național la Fotbal Feminin WU14. Câștigătoare a devenit o echipă din Bălți.
Competiția, care a adunat cele mai bune echipe de junioare din Republica Moldova și-a stabilit astăzi campioana, aceasta fiind ȘS Bălți. Echipa din capitala nordului s-a impus în fața formației Codru Călărași-LT M. Eminescu Sipoteni, cu scorul 1-0, anunță Federația Moldovenească de Fotbal.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.