O femeie din Republica Moldova şi-a pierdut viaţa, după ce maşina în care se afla a fost lovită de tren în Iaşi

Citește și:

Accident feroviar grav aseară în Iaşi. O femeie de 53 de ani şi-a pierdut viaţa, după ce maşina în care se afla a fost spulberată de un tren, în oraşul Podul Iloaiei, scrie observatornews.ro

Impactul de pe trecerea de cale ferată a fost atât de violent, încât autoturismul în care se aflau trei persoane a fost făcut bucăţi. La faţa locului, au intervenit de urgenţă mai multe echipaje de pompieri, care au încercat să scoată victimele blocate printre fiare. 

Unul dintre pasageri a reuşit, însă, să iasă singur din maşină. Cei 11 călători din tren nu au avut nevoie de îngrijiri medicale. Pentru cei extraşi din maşină, salvatorii au început imediat manevrele de resuscitare.

- Advertisement -

„Prima victimă, femeie de 53 de ani, ocupantă a locului din spate, nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarată decedată la fața locului. Şoferul, în vârstă de aproximativ 20 de ani, resuscitat, intubat, a fost transportat la spital. Cea de-a treia victimă, un bărbat de 57 de ani, autoevacuat, conştient  a fost transportat la spital”, a declarat Georgică Onofreiasa – ISU Iaşi. 

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....

/VIDEO/ „Nu lăsați mâinile în jos”. Povestea unui bărbat care a învins tuberculoza și îndeamnă oamenii să urmeze tratamentul până la capăt

Un bărbat din raionul Șoldănești diagnosticat cu tuberculoză povestește cum a reușit să învingă boala. El a aflat despre...
  sursa: cursbnm.md