17°C
Cer senin
Top știri

/FOTO/ O fetiță de 10 ani din Fălești a murit pe patul de spital, după ce a fost lovită de o mașină în timp ce traversa strada regulamentar

O fetiță de 10 ani s-a stins din viață pe patul de spital, după ce a fost tamponată de o mașină în timp ce traversa strada regulamentar, pe zebră. Tragedia s-a produs în dimineața zilei de vineri, în orașul Fălești.

Copila traversa strada cu fratele mai mic, când a fost lovită de o mașină de marca Mitsubishi, care a depășit alte două mașini care staționau la trecerea pentru pietoni. La volanul automobilului se afla o tânără de 24 de ani, locuitoare a orașului Soroca. În urma accidentului fetița a fost transportată la Spitalul Raional Fălești, fiind internată în secția reanimare. Pe parcursul zilei de sâmbătă, copila s-a stins din viață.

Pe caz a fost pornit o cauza penala pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

"
"
"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
17 °C
Cer senin Simte ca 17°C
Umiditate 79%
Vânt 17 km/h N
Presiune 1021 hPa
Prognoză 5 zile
Dum
23°C
0%
Lun
29°C
0%
Mar
34°C
0%
Mie
26°C
0%
Joi
25°C
0%