26°C
Câțiva nori
Top știri

O fetiță din raionul Sângerei a fost lovită de o motocicletă la volanul căruia se afla un adolescent

O fetiță din raionul Sângerei a fost lovită de o motocicletă la volanul căruia se afla un adolescent

O fetiță de 6 ani, din raionul Sângerei, a ajuns la spital, după ce a fost lovită de o motocicletă la volanul căruia se afla un adolescent.

Accidentul s-a produs în seara zilei de duminică, 12 iulie, în jurul orelor 20.40, în localitatea Răzăleni din raionul Sângerei.

Un tânăr de 17 ani, conducând o motocicletă de model Viper, fără număr de înmatriculare și fără permis de conducere, nu a ținut cont de condițiile rutiere și a lovit fetița.

Ofițerul de presă al IP Sângerei, Ina Moscaliuc, a comunicat pentru TVN.md că: „în urma impactului copila s-a ales cu leziuni corporale și a fost transportată de către medici la Spitalul Raional”.

Oamenii legii stabilesc toate circumstanțele producerii accidentului. Dacă vina șoferului va fi demonstrată, acesta va fi sancționat în funcție de gravitatea leziunilor corporale ale victimei.

"
"
"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
26 °C
Câțiva nori Simte ca 26°C
Umiditate 61%
Vânt 19 km/h E
Presiune 1014 hPa
Prognoză 5 zile
Vin
29°C
0%
Sâm
26°C
0%
Dum
29°C
0%
Lun
30°C
0%
Mar
35°C
0%