Un copil de numai doi ani a căzut de la etajul opt al unui bloc de locuit din capitalei. Micuța născută în cămașă împreună cu mama au fost transportate imediat la spital. Cazul a fost înregistrat luni, 11 iulie, în jurul orei 17:35, transmite Deschide.md.
Potrivit poliției tragedia a avut loc aseară, în jurul orei 17:35. Oamenii legii au stabilit că geamul apartamentului era deschis, micuța fiind lăsată pentru câteva minute fără supraveghere a urcat pe pervaz și sprijinindu-se de plasă a căzut în gol.
La moment copila este internată în reanimare.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

