O micuță de doi ani a căzut în gol de la etajul opt. Copilul, împreună cu mama au fost transportați la spital

Citește și:

Un copil de numai doi ani  a căzut de la etajul opt al unui bloc de locuit din capitalei. Micuța născută în cămașă împreună cu mama au fost transportate imediat  la spital. Cazul a fost înregistrat luni, 11 iulie, în jurul orei 17:35, transmite Deschide.md.

Potrivit poliției tragedia a avut loc  aseară, în jurul orei 17:35. Oamenii legii au  stabilit că geamul apartamentului era deschis, micuța fiind lăsată pentru câteva minute fără supraveghere a urcat pe pervaz și sprijinindu-se de plasă a căzut în gol.

La moment copila este internată în reanimare.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md