Opt doctori din cadrul IMSP „Spitalul Clinic Bălți” au fost distinși cu Diplomă de Onoare a Ministerului Sănătății, cu ocazia Zilei lucrătorului medical și a farmacistului, marcată în a treia duminică a lunii iunie.
Printre cei distinși sunt medici chirurgi, cardiologi, obstetricieni-ginecologi și pediatri.
Lupașcu Grigore, medic-șef secție, secția Cardiologie

Balan Ludmila, medic obstetrician-ginecolog oncolog, Centrul Perinatal

Nedelciuc Petru, medic-șef secție Ginecologie

Scutari Iurie, medic chirurg

Rusu Victoria, medic-șef secție pediatrie generală, Departamentul pediatrie

Chiriac Serghei, medic chirurg

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

