Un cetățean moldovean de 40 de ani, din mun. Bălți, condamnat la 3 ani privațiune de libertate cu ispășirea pedepsei pentru trecerea ilegală și furt, anunțat în căutare națională și internațională în anul 2016 a fost reținut în mun. Bălți.
Reținerea bărbatului a avut loc la data de 7 februarie 2024, datorită acțiunilor întreprinse de către ofițerii de investigații din cadrul DR Nord în comun cu angajații IGM şi IP Bălți.
Acesta urmează să-și ispășească pedeapsa în Penitenciarul nr. 11 din Bălți.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.