Președintele Consiliului de administrație al Moldovagaz, Vadim Ceban neagă că ar avea un salariu de 250 mii de lei pe lună

Citește și:

Președintele Consiliului de Administrație al Moldovagaz, Vadim Ceban, susține că salariul pe care îl primește este unul adecvat funcțiilor și atribuțiilor pe care le are. Întrebat în cadrul unei conferințe de presă care este suma exactă, acesta s-a eschivat să răspundă, însă a precizat că salariul său este cel pe care îl merită.

După ce în spațiul public au apărut informații precum că șeful Moldovagaz ar avea un salariu de peste 250 de mii de lei, Vadim Ceban a precizat că salariul său este mai mic decât cel expus mai sus, întrebarea este provocatoare, iar suma este o informație confidențială, scrie zdg.md.

Este o informație confidențială și nu cred că este un subiect de discuție. Este mult mai mic… Salariul meu este adecvat acelor funcții și atribuții pe care le exercit în cadrul S.A. Moldovagaz ca președinte al Consiliului de Administrație. Salariul meu este mult mai mic decât spune domnul Sturza”, a declarat acesta.

- Advertisement -

Consider că merit acest salariu luând în calcul responsabilitățile și funcțiile pe care le îndeplinesc… Eu reprezint în primul rând interesele companiei Moldovagaz și sunt acționar atât al Guvernului Republicii Moldova, cât și al Gazpromului”, a conchis Vadim Ceban în cadrul conferinței de presă susținute astăzi.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...

/VIDEO/ Căsuța rurală „La Beciul din Stâncă”, refugiu rustic de la Naslavcea

🏡 Pensiunea „La Beciul din Stâncă” din Naslavcea oferă turiștilor o experiență autentică în stil tradițional moldovenesc. 🌿 Cele trei gospodării rustice sunt amplasate într-o zonă pitorească de pe malul Nistrului, cu vedere spre Insula „Inima Moldovei”. 🌍 Locul atrage anual vizitatori din Republica Moldova, dar și din SUA, Franța și Polonia. #TurismRural #Naslavcea #Ocnița
  sursa: cursbnm.md