Primarul de Bălți, Nicolai Grigorișin, a mers cu trandafiri albi la Ambasada Federației Ruse

Citește și:

Primarul de Bălți, Nicolai Grigorișin, a vizitat oficiul Ambasadei Federației Ruse din Chișinău. Acesta a fost surprins cu un buchet de trandafiri albi în mână și cu o pungă personalizată pe care era imprimat cuvântul „Bălți” și stema orașului.

Fiind întrebat care este scopul vizitei, Grigorișin a declarat pentru presa de la Chișinău că: „Bălțiul mereu a fost un oraș normal care pledează pentru pace”, refuzând să ofere alte explicații.

Redacția TV Nord a reușit să obțină un comentariu telefonic de la Nicolai Grigorișin. Acesta ne-a declarat că a fost într-o deplasare de serviciu, la invitația Ambasadei Ruse, iar în pachet avea 2 cărți despre istoria orașului Bălți și un pix.

- Advertisement -

Președintele „Partidului Schimbării”, Ștefan Gligor, la care Grigorișin a aderat recent, și care se poziționează ca susținător al integrării europeane, nu a răspun la telefon pentru a ne comenta situația.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

1 COMENTARIU

  1. În unele state asiatice trandafiri ALBI se duc doar la … înmormîntări. Cum a reacționat la trandafiri ambasada rusă ???

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md