Autoritățile locale din Bălți, împreună cu conducerea CET-Nord, au anunțat că începând de mâine va fi dat startul oficial sezonului de încălzire în tot municipiul.
Pentru a asigura confortul copiilor în contextul temperaturilor scăzute, mai multe grădinițe din oraș beneficiază de căldură încă de astăzi.
Decizia privind lansarea sezonului de încălzire urmează să fie semnată astăzi, în deplină conformitate cu cerințele tehnice aprobate de ANRE.
„Înțelegem foarte bine că pentru multe familii costul încălzirii este un subiect sensibil. De aceea, fiecare decizie este luată cu maximă responsabilitate și cu grijă față de locuitorii orașului, astfel încât în case și în instituțiile municipiului să fie cald și bine,” a precizat primarul municipiului Bălți, Alexandr Petkov.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

